Správná 5

Pokud budete chtít vědět, kdy bude nejteplejší den v červnu, stačí se podívat na naplánovaný termín Správné 5. 
Sluníčko do nás v podkrovní místnosti pralo, klimatizace jela na plné obrátky, ale stovka lidí je stovka lidí.
Páťáci se však nedali a nakonec to bylo skvělé odpoledne plné skvostných individuálních výkonů.

Letos děti začínaly pracovat na svých projektech již v prosinci a mnoho dětí využilo nabízený půlrok k tvořivé práci. Dnes předvedly výstupy, za které by se nemuseli stydět ani mnohem starší žáci. 

Představení projektů bylo rozdělono na dvě části. V prvním "poločase" jsme zhlédli tato témata:

animace, pečení a vaření, výroba šperků a korálkování, vyrábění a tvoření, Orlické hory, Řím a horniny + minerály. 

Z vyhřáté družiny jsme na chvíli seběhli do chladnější chodby plné sladkých a slaných dobrot, které připravila paní ředitelka Martina Kloučková s páťáky. Velkou dávku dobrot přinesly i děti , které se věnovaly pečení a vaření. Moc děkuji jim a  jejich rodičům. Dokonce jsme mohli ochutnat i "italskou" pizzu :-).

V druhé části na nás čekalo létáni s dronem, výroba pokojíčku pro panenky, přešítí kalhot a košile na westernové oblečení, včelaření, pěstování rostlin, hračky pro psy, léčivé byliny, háčkování, fotografování, vesmír, šití na šicím stroji a zachycení průběhu celého školního roku na GoPro kameru. 

Bylo to krásné odpoledne plné vydařených výstupů.

Děkuji všem, kteří se letošního projeku účastnili. Byli to učitelé v rolích konzultantů, žáci a jejich rodiče, ale i hosté (ředitel ZŠ Kukleny a stěžerská starostka), prarodiče a sourozenci letošních páťáků. 

- Rm -