Mezi poli, mezi lesy

Ráno mlha sváděla těžký souboj se sluníčkem. Když už to vypadalo, že bude bílé mléko celé dopoledne, vysvitlo slunce v plné síle a dopřálo nám pěkné zářijové počasí. To jsme potřebovali, protože všechny školáky čekal "závod - nezávod" Mezi poli, mezi lesy. 

Jde o tradiční akci pořádanou na začátku školního roku a jejím smyslem je zapojení prvňáčků mezi ostatní spolužáky. Skupinku smíšených dětí mají na starosti ti nejstarší a nutno podotknout, že si vedli výborně.

Letos jsme do okruhu "Potkávačka za humny" zařadili část hry FOTORALLYE, kterou připravil Filip Jeřábek v červnu jako téma projektu "Správná pětka". Skupinky dostaly do ruky sadu fotografií a na vyznačených stanovištích poznávaly, které fotografie byly z daného místa foceny. Do okruhu jsme navíc zařadili další úkoly a hry zaměřené na poznávání přírody.

Děti si závod - nezávod (neměří se ani čas, ani se nevyhlašuje vítěz) opravdu užily. Všechny skupinky si po cestě živě povídaly, na bylinkové lavičce si udělaly piknik a nikam nespěchaly - prostě měly pohodu.
Jestli je ty nachystané úkoly přeci jen trochu neobtěžovaly ? :-)  :-)  :-). 

V pondělí určitě budou prvňáčci hlasitě zdravit svoje starší spolužáky, se kterými byli ve skupině a už jsou to jejich velcí kamarádi. Tak ať je takto pohodový celý školní rok.

-Rm-