Krajské finále ve vybíjené - Kostelec nad Orlicí

Po vítězství v Třebši jsme reprezentovali okres Hradec Králové v krajském finále vybíjené, které se konalo v Kostelci nad Orlici. 

V naší kategorii s námi hráli další vítězné týmy okresních kol ze škol: Lázně Bělohrady, Vrchlabí, Kostelec nad Orlicí a Častolovice. 

Po prvních třech (s přehledem vyhraných) zápasech jsme byli blízko k vítězství v kraji. Zbytečné chyby nás však odsunuly na druhé místo.

S vítězným týmem z Častolovic jsme však prohráli o pouhý jeden život. Po zbytečných chybách jsme museli v druhém poločase dohánět tříbodovou ztrátu. Tu se nám v druhém poločase podařilo stáhnout a vyrovnaná hra směřovala k prodloužení. Od toho nás dělilo pár vteřin, jenže po zbytečné chybě jsme přišli o míč a následně jsme byli potrestáni vybitím. 

I tak jde o historický úspěch naší školy. Do krajského finále se dosud probojovaly pouze dívky, kterým se však ve vyšším kole soutěže nedařilo. 

Druhé místo je skvělé. Někteří hráči však ztrátu vítězství, které bylo opravdu na dosah, nesli těžce. Ale i to je smysl každé hry, naučit se prohrát a neúspěch nést sportovně a se ctí. 

Všem chlapcům děkuji, hráli velmi dobře. 

-Rm-